Avārijas kontracepcija jaunā, inovatīvā zāļu formā – mutē disperģējamā tablete

Bijis sekss bez izsargāšanās? Tas var gadīties ikvienai no mums! Lai novērstu neplānotu grūtniecību un nepieciešamību veikt abortu, Latvijas aptiekās jau sen ir pieejamas avārijas kontracepcijas tabletes. Svarīgi atcerēties, ka avārijas kontracepciju var iegādāties bez receptes un bez vecuma ierobežojuma.

Jaunums – Postinor 1,5 mg mutē disperģējamā tablete

No 2022. gada februāra Latvijā ir pieejama avārijas kontracepcija jaunā, inovatīvā zāļu formā – mutē disperģējamā tablete.– Postinor 1,5 mg mutē disperģējamā tablete, kas satur 1,5 mg levonorgestrela (levonorgestrelum). Tai ir līdzvērtīga iedarbība pašlaik pieejamajām levonorgestrelu saturošajām avārijas kontracepcijas tabletēm, taču Postinor 1,5 mg mutē disperģējamā tablete ir viena būtiska atšķirība – tā ir mutē šķīstoša tablete, ko var lietot nekavējoties, pat neuzdzerot šķidrumu. Ātrs un vienkāršs veids, kā izsargāties no neplānotas grūtniecības.

Ko nozīmē “disperģējamā” tablete

Disperģējama – vienkāršiem vārdiem runājot, tas nozīmē “mutē šķīstoša”. Uzliekot tableti uz mēles, tā ātri izšķīst, un to var lietot ātrāk, jo nav jāuzdzer ūdens.

Kas jāzina par Postinor 1,5 mg mutē disperģējamās tabletes lietošanu

Ja nepieciešama avārijas kontracepcija, ar tabletes lietošanu nekavējies.
Tā jālieto pēc iespējas ātrāk – vēlams 12 stundu laikā, bet ne vēlāk kā 72 stundas pēc neaizsargāta dzimumakta vai kontracepcijas metodes neveiksmes gadījumā.

  • Postinor 1,5 mg mutē disperģējamo tableti var lietot jebkurā laikā neatkarīgi no ēdienreizēm un pat tādās situācijās, kad nav pieejams šķidrums.
  • Svarīgi atcerēties – ja trīs stundu laikā pēc tabletes lietošanas bijusi vemšana, nekavējoties jālieto vēl viena tablete.
  • Tableti drīkst lietot jebkurā menstruālā cikla laikā, ja vien nav aizkavējušās mēnešreizes.

Kā lietot Postinor 1,5 mg mutē disperģējamo tableti

KAS JĀDARA

KAS NAV JĀDARA

  • Atver iepakojumu.
  • Ar sausām rokām izspied tableti no blistera.
  • Liec UZ mēles un ļauj izkust.
  • Nav jāuzdzer ūdens.
  • Neliec tableti ZEM mēles.
  • Nekošļā tableti, ļauj tai izšķīst.

Kas jāatceras pēc tabletes lietošanas

Pēc avārijas kontracepcijas līdzekļa lietošanas vēlams izmantot vietēju barjermetodi (piemēram, prezervatīvu, diafragmu, spermicīdu līdzekli, maksts uzmavu), līdz sākas nākamās mēnešreizes. Atceries, ka pēc Postinor 1,5 mg mutē disperģējamās tabletes lietošanas regulārā hormonālā pretapaugļošanās līdzekļa lietošanu var atsākt nākamajā dienā.

Pilns zāļu apraksts un lietošanas instrukcija pieejama šeit: www.zva.gov.lv

 

06.04.2022.

Postinor 1,5 mg mutē disperģējamā tablete

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI. BEZRECEPŠU ZĀLES. PIRMS ZĀĻU LIETOŠANAS UZMANĪGI IZLASIET LIETOŠANAS INSTRUKCIJU VAI ATBILSTOŠU INFORMĀCIJU UZ IEPAKOJUMA. KONSULTĒJIETIES AR ĀRSTU VAI FARMACEITU PAR ZĀĻU LIETOŠANU.

Reklāmas devējs: Gedeon Richter Plc. Pārstāvniecība Latvijā