Ātrais randiņš ar ginekologu kā dzimšanas dienas dāvana ikvienai sievietei!

Sievietesveseliba.lv maijā aprit apaļi divi gadi! Jebkura jubileja aicina domāt, vai tas ir maz vai daudz. Tomēr galvenā ir sajūta par to, kas ir Sievietesveseliba.lv, – tā ir kā gudra, skaista sieviete, kurai ir jautājumi par dzīvi un attiecībām, par veselību un kontracepciju, kurus tā nebaidās uzdot. Tāda sieviete, kura vēlas izzināt pasauli un ir atvērta jaunajam, kas vairo labsajūtu un dod iespēju priecāties par dzīvi. Cik viņai ir gadu? Tieši tik, cik ir gudrai un skaistai sievietei. Tev!

Seksuālās attiecības ir pašsaprotama un brīnišķīga mūsu dzīves daļa, bet pārdomāti izvēlēta kontracepcijas metode palīdz ne tikai izsargāties no nevēlamas grūtniecības, bet arī uzlabo dzīves kvalitāti un ļauj justies pārliecinātai un drošai. Tieši tādēļ Sievietesveseliba.lv pavasarī, brīdī, kad viss apkārt plaukst, aicināja ikvienu Latvijas sievieti uz ātro randiņu ar ginekologu, lai pārrunātu aktuālos kontracepcijas jautājumus dažādos dzīves posmos.

Ja tev neizdevās pievienoties pasākumam, šeit, Sievietesveseliba.lv, ir iespēja noskatīties šā gada randiņa ar ginekologu ierakstu, lai arī neklātienē piedzīvotu šo tikšanos un uzzinātu par aktuālo kontracepcijas jomā dažādos dzīves brīžos un vecumposmos. 

Ja tevi interesē kontracepcija pēc dzemdībām:

Ja tev ir aktuāla pirmā kontracepcija un kontracepcija reproduktīvajā vecumā:

Ja tu vēlies uzzināt par kontracepciju brieduma gados:

Ātrais randiņš ar ginekologu ir pasākums, kas notiek jau otro gadu. Pērn vienas dienas garumā ikviena sieviete varēja saņemt bezmaksas ginekologa konsultāciju klātienē Rīgā. To izmantoja vairāk nekā 50 sieviešu, kas ne tikai iepazina savus nākamos ārstus, bet arī saņēma atbildes uz sev būtiskiem jautājumiem un, pats galvenais, iedrošinājumu nākamajai vizītei un izmeklējumam jau ārsta kabinetā. 

Šogad, lai uzrunātu vēl plašāku auditoriju, arī ārpus galvaspilsētas, pasākums notika virtuāli – sievietes tika aicinātas anonīmi iesūtīt sev būtiskos jautājumus un saņemt ekspertu atbildes. Sievietes aktīvi izmantoja šo iespēju, un Rūtas Dvinskas vadībā četras ginekoloģes – Dr. Alise Vigule, Dr. Natālija Bērza, Dr. Inta Dinsberga, Dr. Karlīna Elksne – trīs stundu garumā sniedza atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar kontracepciju un sievietes reproduktīvo veselību. 

Pasākuma moderatore Rūta Dvinska atzīst: “Ikviena sieviete vēlas būt skaista un starojoša, bet skaistums iet rokrokā ar labu pašsajūtu un drošību par savu veselību. Dzīvojam brīnišķīgā laikā, kad zinātne ir tiktāl attīstījusies, ka var piedāvāt vienkāršu un drošu risinājumu, kas ļauj sievietei plānot savu dzīvi un turklāt uzlabot tās kvalitāti. Mēs taču jau sen esam atteikušās no veselībai kaitīgām un pat bīstamām skaistumkopšanas metodēm viduslaiku garā. Ir pienācis laiks atmest viduslaiku aizspriedumus arī kontracepcijas jomā, un šis pasākums ir lieliska iespēja spert pirmo soli.”

Nebaidies spert pirmo soli, uzdod savus jautājumus un saņem atbildes, kas tev ir nepieciešamas. Meklē savu ārstu, atrodi savu īsto kontracepciju, rūpējies par savu veselību un labsajūtu! Būsim kopā arī turpmāk!

12.05.2023.